Državno posamezno tekmovanje za mlade šahiste do 18 let

Larisa Kuhar postala prvakinja pri dekletih do 14 let

Na Ptuju je potekalo državno mladinsko prvenstvo mladih šahistov in šahistk do 18 let. Tukaj je izjemen uspeh dosegla naša mlada igralka Larisa Kuhar, ki je osvojila 1.mesto pred favorizirano igralko Nušo Hercog. S tem si je izborila nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo letos v septembru v Urugvaju. Pohvaliti moramo tudi ostale mlade šahiste iz našega kluba, ki so osvojili kopico pokalov: 2.mesto Ana Urbanč dekleta do 16 let, 3.mesto Eva Grajžl dekleta do 8 let, 3.mesto Pika Radej dekleta do 10 let, 3.mesto Bruno Glas Fantje do 8 let, 2.mesto Tina Urbanč dekleta do 14 let pospešeno, Ana Urbanč 3.mesto dekleta do 16 let pospešeno. Pohvala pa velja tudi vsem ostalim, katerih rezultati so vpisani v spodnji razpredelnici.

Razglasitev

Razglasitev

Skupinska

Skupinska

 

 

 

 

 

 

 

 

PRIIMEK IN IME KAT Turnirski šah Pospešeni šah
Larisa Kuhar D – 14 1.mesto 4.mesto
Ana Urbanč D – 16 2.mesto 3.mesto
Bruno Glas F – 8 3.mesto 4.mesto
Eva Grajžl D – 8 3.mesto  
Pika Radej D – 10 3.mesto  
Tina Urbanč D – 14 10.mesto 2.mesto
Aleksander Bajc F – 16 5.mesto 16.mesto
Pia Marie Ružič D – 14 5.mesto 5.mesto
Matej Požun F – 18 6.mesto 7.mesto
Žana Kodrič D – 10 8.mesto  
Jan Kraševec F – 10 17.mesto 4.mesto
Lara Lajkovič D – 10 13.mesto  
Filip Lajkovič F – 10 14.mesto  
Lamir Molan F – 8 15.mesto  
Alexey Mižigoj F – 8 16.mesto 20.mesto
Katarina Ferlan D – 10   14.mesto
Filip Radej F – 12 21.mesto  
Patrik Štrucl F – 8 21.mesto  
Kristjan Kodrič Plevnik F – 10 28.mesto 20.mesto
Borut Jan Ružič F – 10   48.mesto
ŽanLuka Šporar F – 10   57.mesto

Povezava na stran turnirja turnirski šah

Povezava na stran turnirja pospešeni šah

Člani državni vice-prvaki v hitropoteznem in aktivnem šahu, članice tretje

V vikendu med 8. in 9.10.2016 je v Portorožu potekalo državno ekipno prvenstvo v aktivnem in hitropoteznem šahu. Šahisti ŠK Triglav Krško smo se prvenstva udeležili tako v članski, kot v ženski konkurenci v postavah:

člani:

  1. Špalir Jernej
  2. Štajner Samo
  3. Gombač Jan
  4. Urbanč Peter

članice:

  1. Urbanč Ana
  2. Urbanč Suzana
  3. Bučar Nataša

Člani so na obeh prvenstvih postali državni vice-prvaki in s tem najmanj izenačili lanskoletni uspeh, članice pa so svoje nastope okronale z osvojitvijo 3. mesta na hitropoteznem prvenstvu. Spodaj so navedene povezave na uradne strani tekmovanj, vsem nastopajočim pa za dosežene rezultate izrekamo iskrene in vesele čestitke!

člani – aktivno: http://www.sah-zveza.si/rezultati/podatki/?rid=15676
člani – hitropotezno: http://www.sah-zveza.si/rezultati/podatki/?rid=15678
članice – aktivno: http://www.sah-zveza.si/rezultati/podatki/?rid=15677
članice – hitropotezno: http://www.sah-zveza.si/rezultati/podatki/?rid=15679

 

 

Samo Štajner osvojil drugo mesto na državnem prvenstvu 2016

V dneh od 23.4 – 1.5 je na Otočcu potekalo odprto državno tekmovanje v šahu. Odlično 4.mesto skupno in drugo v Sloveniji je osvojil Samo Štajner iz ŠK Triglav Krško. S tem je osvojil drugi bal za mednarodnega mojstra. 

Uradna stran turnirja: 

Samo_Burak

Samo Štajner – Burak Firat = 1 – 0

04.mesto Samo Štajner     6,5 točk
12.mesto Špalir Jernej    5,5 točk
13.mesto Urbanč Peter     5,5 točk
14.mesto Muha Miljenko    5,5 točk
24.mesto Požun Matej      4,5 točk
44.mesto Bajc Aleksander  3,0 točke
46.mesto Urbanč Suzana    3,0 točke

Ekipno osnovnošolsko prvenstvo do 12 let 2016

V soboto 9.4.2016 je bilo na Otočcu ekipno osnovnošolsko tekmovanje za učenke in učence do 12 let. V konkurenci deklet so prepričljivo zmagale učenke OŠ Cerklje v postavi Kuhar Larisa, Urbanč Tina in Tomše Ana. V sedmih kolih so oddale le dve točki in za 4,5 točk prehitele drugouvrščeno ekipo iz OŠ Ig.

Ekipno dekleta do 12 let:
1.mesto OŠ Cerklje         19,0 točk
(Kuhar Larisa, Urbanč Tina, Tomše Ana)

Ekipno fantje do 12 let:
13.mesto OŠ Brestanica     15,0 točk
(Ružič Pia Marie, Ružič Gašper, Ružič Borut Jan, Krhin Aleks, Zupančič Tilen)
21.mesto OŠ Krško          13,0 točk
(Bizjak Anej, Kodrič Plevnik Kristjan, Radej Filip, Bizjak Alexei, Žigante Gašper) 

Ekipno in posamično osnovnošolsko prvenstvo 2016

V nedeljo 10.4.2016 nje bilo na Otočcu osnovnošolsko prvenstvo za učence do 9 let. Posebej moramo pohvaliti obe ekipi deklic do 9 let, ki sta osvojili OŠ Krško prvo in OŠ Podbočje drugo mesto in v posamezni konkurenci Gala Gabriela Mavreka, ki je v konkurenci fantov do 7 let osvojil odlično 2. mesto.

Ekipno do 9 let Dekleta:
1.mesto OŠ Krško         7,0 točk
(Radej Pika, Avsec Manca in Šetinc Vita)

2.mesto OŠ Podbočje      7,0 točk
(Baškovec Špela, Kodrič Žana)

Ekipno do 9 let Fantje:
8.mesto OŠ Podbočje      8,5 toćk
(Kraševec Jan, Zorko Tijan, Espinoza Marolt Lan, Topolovšek Anej)
9.mesto OŠ Krško         8,0 točk
(Kodrič Plevnik Kristjan, Bizjak Alexei, Glas Bruno, Mavrek Gal Gabriel)
21.mesto OŠ Leskovec     5,5 točk
(Lajkovič Filip, Plevanč Ervin, Lajkovič Lara, Cvelbar Luka)

Posamezno deklice do 9 let:
5.mesto Kodrič Žana              5,0 točk
9.mesto Radej Pika               4,0 točke
19.mesto Baškovec Špela          3,0 točke
22.mesto Lajkovič Lara           2,5 točke

Posamezno dečki do 9 let:
13.mesto Lajkovič Filip          5,0 točk
17.mesto Kraševec Jan            4,5 točke
30.mesto Kodrič Plevnik Kristjan 4,0 točke
37.mesto Mavrek Gal Gabriel      4,0 točke (2.mesto fantje do 7 let)
41.mesto Zorko Tijan             3,5 točke
49.mesto Glas Bruno              3,0 točke
54.mesto Plevanč Ervin           3,0 točke
57.mesto Ružič Borut Jan         3,0 točke
61.mesto Bizjak Alexei           3,0 točke
65.mesto Topolovšek Anej         2,5 točke

 

Marčevski turnir 2016

Na turnirju je nastopilo 6 igralcev. 

Prvo mesto je osvojila Larisa Kuhar. Drugo mesto je zasedel Marjan Božič, tretje mesto pa sta si razdelila  Anej Bizjak in Pia Marie Ružič, ki sta osvojila enako število točk kot zmagovalka.

1.mesto Larisa Kuhar         2,0  5,0
2.mesto Marjan Božič         2,0  4,5
3.mesto Anej Bizjak          2,0  4,0
3.mesto Pia Marie Ružič      2,0  4,0
5.mesto Andrej Bizjak        1,0  5,0
6.mesto Gašper Ružič.        1,0  5,0

Naslednji turnir bo v sredo 4.maja in se bo ratingiral za pospešeni FIDE rating.

Državno šolsko ekipno osnovnošolsko prvenstvo do 15 let – 2016

V nedeljo 20.3.2016 je bilo v Mariboru državno ekipno osnovnošolsko prvenstvo za učence in učenke. Barve Posavja so zastopale učenke iz OŠ Cerkelje in učenci iz OŠ Leskovca. Fantje so dosegli solidno 13 mesto v postavi Bajc Aleksander 5,5 /8, Kopina Božič Anej 3,0/8, Pajtler Rok 3,5/8 in Plevanč Ervin 1,5/8. Zmagovalke v Konkurenci deklet pa so postale učenke iz OŠ Cerkelj v postavi Urbanč Ana 6,0/7, Urbanč Tina 6,5/7, Kuhar Larisa 7,0/ in Tomše Ana.

Povezava na spletno stran turnirja

Štajerska kadetska liga 6.turnir

V petek 4.3.2016 je bil v Mariboru 6. turnir Štajerske kadetske lige. V konkurenci do 12 let sta prepričljivo zmagala Anej Bizjak (OŠ Krško) z 6.5 točkami in Pia Rožmanec (OŠ Blanca) z 6.0 točkami, Odlično 2.mesto je osvojila Larisa Kuhar (OŠ Cerklje). V konkurenci do 9 let pa je na svojem drugem turnirju Tjaša Jesih (OŠ Sevnica) osvojila prav tako odlično 4. mesto.

Državno posamično pospešeno prvenstvo mladih do 18 let

Odličen rezultat krških mladih šahistov na državnem posamičnem pospešenem prvenstvu mladih do 18 let. Pia Marie Ružič, Larisa Kuhar, Anej Bizjak in Tina Urbanč Urbanč so domov prinesli 4 pokale.

Na državnem posameznem prvenstvu v Portorožu ki je bilo 27.2.2016 so odlično igrali naši mladi šahisti. Državna prvakinja v konkurenci do 12 let je postala Pia Marie Ružič Urbanč, tik za njo na drugo mesto pa se je uvrstila Larisa Kuhar, komplet pokalov pa je v isti konkurenci dopolnila Tina Urbanč (v 21 igrah so oddale samo 3 remije). V konkurenci fantov do 10 let je odlično drugo mesto osvojil Anej Bizjak.

Pod samim vrhom pa so letos ostali: Ana Urbanč 4.mesto (dekleta do 16 let), Alexei Bizjak 6.mesto(fantje do 8 let), Matej Požun  7.mesto (fantje do 18 let).

Uradna stran turnirja

D 12 Ružič Pia Marie 1 8,0
D 12 Kuhar Larisa 2 7,5
F 10 Bizjak Anej 2 7,0
D 12 Urbanč Tina 3 7,0
D 16 Urbanč Ana 4 3,0
F8 Bizjak Alexei 6 6,0
F 18 Požun Matej 7 4,5
F8 Kodrič Plevnik Kristjan 8 5,0
F16 Zupančič Klemen 8 5,5
D 14 Baškovec Alja 8 4,5
F 16 Bajc Aleksander 10 5,0
D8 Ferlan Katarina 10 2,0
D10 Baškovec Špela 10 4,5
F14 Kržan Peter 12 5,0
F 10 Kraševec Jan 13 5,5
D10 Radej Pika 15 4,0
D10 Kodrič Žana 16 3,0
F8 Glas Bruno 20 4,0
D 12 Bizjak Alja 22 3,5
F12 Ružič Gašper 34 3,5
F 10 Radej Filip 41 4,0
F 10 Ružič Borut Jan 55 2,5

3. TURNIR DOLENJSKE KADETSKE LIGE 2015/16

V petek, 29.1.2016 je bil v Dolenjskih toplicah tretji turnir Dolenjske lige.

Povezava na uradne rezultate 

Učenci do 10 let:

1. Kraševec Jan          OŠ Podbočje        6,5
2. Rožmanec Pia          OŠ Blanca          6,0
3. Bizjak Anej           OŠ Krško           6,0
7. Okorn Filip           OŠ Tržišče         5,0
16.Pinoza Pia Paulina    OŠ Blanca          4,0
17.Bizjak Alexei         OŠ Krško           4,0
23.Ružič Borut Jan       OŠ Brestanica      4,0
34.Kodrič Žana           OŠ Podbočje        3,0
39.Peklar Tajda          OŠ Blanca          3,0
41.Radej Anja            OŠ Blanca          3,0
46.Baškovec Špela        OŠ Podbočje        2,5
47.Jesih Tjaša           OŠ Sevnica         2,0

Učenci do 12 let:

1. Urbanč Tina           OŠ Cerklje         7,0
2. Petkovič Ana Marija   OŠ Kočevje         6,0
3. Kuhar Larisa          OŠ Cerklje         5,0
5. Ružič Pia Marie       OŠ Brestanica      5,0
9. Kajtna Klemen         OŠ Sevnica         4,5
14.Ružič Gašper          OŠ Brestanica      4,0
17.Kržičnik Kevin        OŠ Cerklje         3,5
29.Bizjak Alja           OŠ Krško           2,0

Učenci do 18 let

1. Zirrkelbach Maj       ŠC Novo mesto      6,5
2. Dobrovoljc Vid        Gimnazija Novo m.  5,5
3. Gašparac Gregor       SŠK Kočevje        5,0
6. Požun Matej           ŠC Krško           4,5
9. Bobnič Nina           OŠ Blanca          4,0
15.Urbanč Ana            OŠ Cerklje         3,0

 

Mednarodni turnir v pospešenem šahu – Brežice

Na mednarodnem turnirju v Brežicah je nastopilo 96 igralcev iz treh sosednjih držav: BIH, CRO in SLO. Barve našega kluba je branilo 12 mladih šahistov. Najboljši rezultat je uspel Aneju Bizjaku, ki je zmagal v konkurenci do 9 let   >>> ČESTITKE <<<.
Poleg tega so bili doseženi tudi naslednji odlični rezultati:

  • Anej Bizjak        1.mesto skupno do 9 let
  • Ana Urbanč         1.mesto dekleta do 16 let
  • Tina Urbanč        2 mesto dekleta do 12 let
  • Larisa Kuhar       3.mesto dekleta do 12 let
  • Pia Rožmanec       2.mesto dekleta do 9 let

Kategorija do 9 let 20 nastopajočih

1. Bizjak Anej            SLO    ŠK Triglav Krško         6,0
2. Franc Borna            CRO    ŠK Samobor               5,0
3. Putar Lara             CRO    ŠK Podsused              5,0
5. Rožmanec Pia           SLO    ŠK Milan Majcen Sevnica  4,5
19.Bizjak Alexei          SLO    ŠK Triglav Krško         1,0
20.Ružič Borut Jan        SLO    ŠK Triglav Krško         0,5 

Kategorija do 12 let 53 nastopajočih

1. Brilej Jaka            SLO    ŠK Celje                 4,5
2. Hajpek Erik            CRO    ŠK Slavonski Brod        5,5
3. Haindinger Erik        CRO    ŠK Rijeka                5,5
11.Urbanč Tina            SLO    ŠK Triglav Krško         4,5
12.Kuhar Larisa           SLO    ŠK Triglav Krško         4,5
17.Ružič Pia Marie        SLO    ŠK Triglav Krško         4,0
35.Kržičnik Kevin         SLO    ŠK Triglav Krško         3,0
45.Tomše Ana              SLO    ŠK Triglav Krško         2,0
50.Ružič Gašper           SLO    ŠK Triglav Krško         1,5

Kategorija do 16 let 23 nastopajoči

1. Cigarovski Jakov       CRO    ŠK Sveta Nedelja         6,0
2. Leskovar Viktor        CRO    ŠK Sveta Nedelja         5,5
3. Amon Nejc              SLO    ŠK Celje                 5,0
5. Urbanč Ana             SLO    ŠK Triglav Krško         4,5
6. Bajc Aleksander        SLO    ŠK Triglav Krško         4,5
10.Požun Matej            SLO    ŠK Triglav Krško         4,0

SLOVENIJA ŠAHIRA, GORENJKA MATIRA – KRŠKO 2

Končno stanje
                              Tit  ELO LRat FED                    Točke MBuch  Buch W-We
  1. Rudman Robert             MK 2125 2213 SLO ŠD KRKA Novo mesto    9    61.5  74.5  1.42
              (1969)         1B17 1W7  =B2  =W4  1B9  0W6  1B3  1W5  1B8  1W10 1B15
  2. Štajner Samo              FM 2344 2198 SLO ŠK Triglav Krško      9    61.0  75.5  1.37
              (1987)         1W8  1B10 =W1  1B3  =W4  1B5  1W14 1B16 1W11 0W7  1B9 
  3. Črepan Marjan             FM 2325 2245 SLO ŠD Podpeč             9    61.0  75.5  1.22
              (1962)         1B15 1W16 1B5  0W2  1B6  1B4  0W1  1W9  1B10 1W12 1B7 
  4. Novak Gorazd              MK 2187 2221 SLO ŠK Triglav Krško      8    60.5  73.0  0.38
              (1983)         1W21 1B12 1W9  =B1  =B2  0W3  1B6  1W7  0B5  1B11 1W17
  5. Urbanč Peter              MK 2180 2205 SLO ŠK Triglav Krško      7    63.5  76.5 -0.41
              (1997)         1W11 1B14 0W3  1B12 1W7  0W2  1B9  0B1  1W4  1W17 0B6 
  6. Dobrovoljc Vid            MK 2103 2159 SLO ŠD KRKA Novo mesto    7    57.5  70.5 -0.60
              (2000)         1B13 0W9  1B14 1W15 0W3  1B1  0W4  0B10 1B17 1W18 1W5 
  7. Božič Marjan              MK 2076 2084 SLO ŠK Triglav Krško      6.5  60.0  72.5  0.07
              (1967)         1W20 0B1  1W21 1B11 0B5  =W15 1W8  0B4  1W16 1B2  0W3 
  8. Rifelj Luka               II 1945 1824 SLO ŠD KRKA Novo mesto    6.5  50.0  60.0  1.32
              (1991)         0B2  1W18 =B16 0W10 1B20 1W12 0B7  1W15 0W1  1B19 1W23
  9. Volčanšek Robert          MK 1917 1984 SLO ŠK Brežice            6    60.5  69.5  1.00
              (1978)         1W22 1B6  0B4  1W16 0W1  1B10 0W5  0B3  1B13 1W24 0W2 
 10. Jerančič Bojan           III 2090 1940 SLO ŠD KRKA Novo mesto    6    59.0  72.0  0.36
              (1950)         1B18 0W2  0B15 1B8  1W11 0W9  1B13 1W6  0W3  0B1  1W19
 11. Bajc Aleksander          III 1677 1805 SLO ŠK Triglav Krško      6    48.0  57.0  0.93
              (2001)         0B5  1W24 1B17 0W7  0B10 1W22 1W20 1B14 0B2  0W4  1B18
 12. Zupančič Urban             I 1916 1994 SLO ŠD KRKA Novo mesto    6    47.0  56.0 -1.18
              (1988)         1B23 0W4  1B13 0W5  0B15 0B8  1W22 1W18 1B14 0B3  1W24
 13. Urbanč Ana               WII 1702 1779 SLO ŠK Triglav Krško      6    44.0  52.0  1.23
              (2001)         0W6  1B22 0W12 1B17 0W14 1B19 0W10 1B23 0W9  1B16 1W21
 14. Požun Matej              III 1946 1849 SLO ŠK Triglav Krško      6    43.5  52.5 -0.26
              (1999)         1B24 0W5  0W6  1B22 1B13 1W18 0B2  0W11 0W12 1B23 1W20
 15. Ahmatovič Hilmija          I 1936 1849 SLO ŠK Triglav Krško      5.5  54.0  66.5  1.21
              (1956)         0W3  1B19 1W10 0B6  1W12 =B7  0W16 0B8  1W20 1B21 0W1 
 16. Zirkelbach Maj             I 2094 1959 SLO ŠD KRKA Novo mesto    5.5  51.0  63.0 -1.10
              (1998)         1W19 0B3  =W8  0B9  1B18 1W21 1B15 0W2  0B7  0W13 1B22
 17. Volčanšek Jože             I 1655 1814 SLO ŠK Brežice            4    46.0  55.0 -1.22
              (1948)         0W1  =B20 0W11 0W13 =B21 1B24 1W23 1B19 0W6  0B5  0B4 
 18. Bizjak Anej                  1138 1526 SLO ŠK Triglav Krško      4    44.0  51.0  1.51
              (2006)         0W10 0B8  1W20 1B21 0W16 0B14 1W24 0B12 1W23 0B6  0W11
 19. Urbanč Suzana             WI 1641 1578 SLO ŠK Triglav Krško      4    38.0  44.5  0.42
              (1969)         0B16 0W15 1B24 0W20 1B23 0W13 1B21 0W17 1B22 0W8  0B10
 20. Bizjak Andrej                     1500 SLO ŠK Triglav Krško      3.5  40.0  46.5  0.44
              (1976)         0B7  =W17 0B18 1B19 0W8  1W23 0B11 1W24 0B15 0W22 0B14
 21. Jurečič Smiljana         WMK      1874 SLO ŠK Triglav Krško      3.5  39.5  47.5 -3.40
              (1959)         0B4  1W23 0B7  0W18 =W17 0B16 0W19 1B22 1B24 0W15 0B13
 22. Kodrič Plevnik Kristjan           1500 SLO ŠK Triglav Krško      3    41.5  47.5  0.36
              (2008)         0B9  0W13 1B23 0W14 1W24 0B11 0B12 0W21 0W19 1B20 0W16
 23. Plevnik Viljem                    1500                           1    40.0  46.5 -2.07
              (----)         0W12 0B21 0W22 1B24 0W19 0B20 0B17 0W13 0B18 0W14 0B8 
 24. Kržičnik Kevin                    1500 SLO ŠK Triglav Krško      0    40.0  47.0 -3.00
              (2004)         0W14 0B11 0W19 0W23 0B22 0W17 0B18 0B20 0W21 0B9  0B12

Krško, 16.12.2015

Dolenjska liga – 2.turnir

V petek 11.12.2015 je bil v Kočevju odigran drugi turnir Dolenjske kadetske lige. Na turnirju so naši igralci dosegli naslednje odlične rezultate:

Skupina A – učenci do 10 let

IMG_20151211_203852

Anej Bizjak zmagovalec Tijan Zorko tretji

1.Bizjak Anej      OŠ Krško      7,0
2.Hozdovac Jaka    OŠ Trebnje    5,5
3.Zorko Tijan      OŠ Podbočje   5,0
5.Kraševec Jan     OŠ Podbočje   5,0
8.Rožmanec Pia     OŠ Blanca     4,5
24.Kodrič Žana     OŠ Blanca     3,0
26.Baškovec Špela  OŠ Podbočje   3,0
32.Bizjak Alexei   OŠ Krško      2,0

Povezava na uradno stran – skupina a

Skupina B – učenci do 12 let

Tina Urbanč druga in Larisa Kuhar tretja

Tina Urbanč druga in Larisa Kuhar tretja

1.Petkovič Ana Marija   OŠ Kočevje       6,0
2.Urbanč Tina           OŠ Cerklje       5,5
3.Kuhar Larisa          OŠ Cerklje       5,5
4.Ružič Pia Marie       OŠ Brestanica    5,0
15.Ružič Gašper         OŠ Brestanica    4,0
19.Kržičnik Kevin       OŠ Cerklje       3,0

 

Povezava na uradno stran – skupina b

Skupina C – učenci do 18 let

Zmagivalka Ana Urbanč

Zmagivalka Ana Urbanč

1.Ačimovič Vasja        OŠ Kočevje      5,5
2.Stevanič David        OŠ Kočevje      5,0
3.Bajo Tin              OŠ Kočevje      5,0
6.Urbanč Ana            OŠ Cerklje      4,5
21.Bobnič Nina          OŠ Blanca       2,0

Povezava na uradno stran – skupina c